"Mecanici pentru secolul XXI" - in vizita in leaganul zeilor

Proiectul "Mecanici pentru secolul XXI" este un proiect de cooperare si mobilitate in domeniul invatamantului profesional si tehnic, finatat prin Granturile SEE 2014-202.

Proiectul, parte a Programului de Educatie, Burse, Ucenicie si Antreprenoriatul Tinerilor in Romania, are menirea sa vina in sprijinul armonizarii continutului educational clasic cu inovatia si schimbarile permanente ale domeniului mecanic, care va creste atractivitatea procesului de predare-invatare.

Acest proiect a fost gandit si conceput cu referinta directa la invatamantul profesional de 3 ani, profil mecanic auto.

Astfel, un numar de 10 persoane, 8 cadre didactice de la Liceul Tehnologic Vernesti si 2 reprezentanti ai S.C. Prompt Test Valrom SRL (partener de instruire practica al scolii noastre), au participat la o vizita de studiu in Kalamata, Grecia, avand ca partener organizatia AREADNE Greece.

Va invitam sa va alaturati lor, prin intermediul pozelor:

Organizatia de primire: AREADNE ... aici , aici, aici

Agenti economici:

Autofit Service ...aici

Garage 82-Motorcycle repair .... aici

Lagiakos Panagiotis ... aici

Moto Bastakos ... aici

Naxter Performance ... aici

1st Vocational Lyceum of Kalamata ... aici